Ekonomi

İnegöl Mobilya Fuarı büyük ilgi gördü

BURSA (İGFA) –Bursa’nın İnegöl ilçesinde bu yıl 48’incisi düzenlenen Uluslararası İnegöl Fuarı, ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile sona erdi.

Markalar katılımdan memnun olduklarını ifade ederken, açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleşen fuarda yılın mobilya trendleri belirlendi.

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan MOSDER Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, İnegöl’ün Türk mobilya sektörünün lokomotif bölgesi olduğunu belirterek, departman olarak 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedeflediklerini söyledi.

Balcı, “Geçen yıl yüzde 90 artışla mobilya ihracatını en çok artıran ülke” diyen Balcı, “Katar’a mobilya ihracatı 150,6 milyon olarak gerçekleşti. Çok değerli. İhracatta öne çıkan diğer ülkeler Suudi Arabistan ve Suudi Arabistan oldu. Rusya Suudi Arabistan ile ikili ilişkilerin artması ve Rusya’nın Avrupa ülkeleriyle yaşadığı sorunlar Türk mobilyası için oldukça verimli bir pazar oluşturdu.İnegöl Mobilya Fuarı sayesinde bu ülkelerle hem ticari hem de sosyal ilişkilerinde bu ülkelerin değerli bir değere sahip olacağını düşünüyorum. 2023 hedefimize ulaşma yolundayız.”

Balcı, Türkiye ekonomisinin gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya markası yapmak ve uluslararası arenada seslerini duyurmak için yola çıktıklarını bir kez daha vurguladı.

gordes-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu