Haber

İstanbul’da Otobüs Şoförü Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İstanbul’da şerit değiştirmesi nedeniyle seyir halindeyken otomobil sürücüsü ile gergin anlar yaşayan otobüs şoförünün firması hakkında, trafik/ulaşım güvenliğini tehlikeye atacak davranışlarda bulunduğu için soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamada, Bakanlıkça şehir içi tarifeli yolcu taşımacılığı yapmak üzere yetkilendirilmiş bir firmaya ait otobüs tipi araç sürücüsünün İstanbul / Kadıköy Acıbadem mevkiinde şerit değiştirmesi nedeniyle araç sürücüsü ile birlikte seyir halinde olduğu ve trafik/ulaşım güvenliğini tehlikeye atabilecek davranışlarda bulunduğuna ilişkin görüntülerin bulunduğu hatırlatıldı.

Bakanlığın yetki ve sorumluluğunda bulunan Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde, mevzuat kapsamında yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan otobüslerin şoförü veya yardımcısının, kendi trafiğinin seyrüseferini ve güvenliğini tehlikeye atacak, yolcuları rahatsız edecek tutum ve davranışlarda bulunamayacağı ve gerekli tedbirleri almakla yükümlü oldukları belirtildiğine ilişkin açıklamada, taşımacılar gerekli tedbirleri almak zorundadır. terim kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu