Haber

İsmail Kahraman: Türk Yüzyılında Daha İleriye Gideceğiz

Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman, yeni yüzyılın ‘Türkiye Yüzyılı’ olacağını ve ülkenin daha da ileriye gideceğini kaydederek, “Biz bu yüzyılın sonuna geldik” dedi. İyi bir Cumhurbaşkanımız var, bir dünya liderimiz var, bunun kıymetini bilmemiz lazım, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” ” söz konusu.

Kahraman, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Halk Ekmek Fabrikası’nın açılış törenine katıldı. Açılış töreni tesisin Fuar Alanında yer alan Afyonkarahisar Belediyesi at yerleşkesinde gerçekleştirildi. Törenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, fabrikanın kentteki değerli bir eksikliği gidererek vatandaşa hem kaliteli hem de ucuz ekmek satacağını belirtti.

Törende konuşan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, vatandaşların ekmeğe ekonomik düzeyde ulaşabilmesi nedeniyle tesisin değerli olduğunu kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

“Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”

Törende katılımcılara seslenen Kahraman, tesisin önemine de dikkat çekti. Kahraman, artık devletin ve belediyelerin geçmişe nazaran vatandaşların acılarının yanı sıra sevinçlerine de ortak olduklarını belirtti. Belediyelerin yürüttüğü cenaze hizmetlerinden örnek veren Kahraman, “Acı paylaşılır, birlikteyiz, birlikteyiz, ihtiyacımız olan bu. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ayrılıklar yanlıştır, ayrılığı teşvik edenler Maalesef kabul ediyorlar ama uygulamayı iyi yapmıyorlar. Biz burada geçimimizi sağlıyoruz ama özel girişimler buna engel oluyor.” Kesmeyeceğiz. Ayakkabıyı devlet mi üretiyor? Beykoz Deri Kundura ayakkabı yapacak, devlet yapamaz. Şeker Fabrikası ve devletin atölye niteliğinde fabrikaları var. Artık o kadar da değil, 30’un üzerinde ülkeye de ihracat yapıyoruz. Devlet, milletin inisiyatifini engellemeden birlikte çalışmalı ve “Gitmeliyiz. Yeni yüzyıl, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Türkiye Yüzyılı olacak ve biz daha da ileri gideceğiz, inşaAllah. Uygun bir Cumhurbaşkanımız var, bir dünya liderimiz var.” Kıymetini bilmemiz lazım” dedi.

Tesiste günlük 50 bin ekmek üretilecek.

Konuşmaların ardından günlük 50 bin ekmek üretim kapasitesine sahip, köy ekmeği gibi farklı ekmek türlerini de üretebilen fabrikanın açılış kurdelesi Kahraman ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından kesildi.

Kahraman’ın yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Doç. Açılış törenine Prof. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyeleri katıldı. -AFYONKARAHİSAR

haberkarapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu