Haber

İSTANBUL HAVALİMANI YİNE AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü’nün (EUROCONTROL) 15-21 Mart dönemi hava trafiği istatistiklerine göre İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 1274 uçuşla Avrupa’nın en ağır havalimanı oldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), EUROCONTROL Avrupa Havacılığına Genel Bakış Raporunu yayınladı. Rapora göre Türkiye, 15 – 21 Mart 2023 dönemine ait hava trafik istatistiklerine göre günde ortalama 2 bin 368 uçuşla Avrupa’nın en yoğun trafik hacmine sahip ülkeleri arasında 6. sırada yer aldı. Buna göre Türkiye, 2019 performansının %6 üzerine çıktı. Belirtilen dönemde en çok uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları günlük ortalama 1313 seferle ikinci sırada yer alırken, Ryanair 2 bin 181 seferle ilk sırada yer aldı.

LONDRA VE PARİS GERİDE KALDI EUROCONTROL Avrupa Havacılığına Genel Bakış Raporu’na göre İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 1274 uçuşla Avrupa’nın en ağır havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı’nı 1204 seferle Londra Heathrow ve 1153 seferle Paris Charles de Gaulle Havalimanı izledi.

– İstanbulhekimhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu